Slovak Croatian Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Serbian Ukrainian

Ponúkame Vám tiež možnosť stráviť veľmi príjemnú letnú dovolenku pri mori. 

V osvedčenej destinácii, v Chorvátsku, na jednom z viac ako 300 ostrovov a ostrovčekov zadarského súostrovia, na ostrove VIR. Ostrov je vzdialený 30 km od Zadaru. Je dlhý 10,2 km a v najširšom mieste jeho šírka dosahuje 4,25 km. S pevninou ho spája 387 m dlhý most. Dĺžka pobrežia je 31 km a nachádzajú sa na ňom prevažne štrkové a piesočné pláže s krištáľovo čistým morom. Vďaka pozvoľnému vstupu do mora je ostrov ideálny na rodinné dovolenky s malými deťmi. Zároveň je VIR aj rajom pre nautikárov, potápačov a milovníkov morskej flóry a fauny. Vďaka takmer 300 slnečným dňom v roku je VIR garanciou dobrej dovolenky. Jemný morský vietor zjemňuje horúce letné teploty a vytvára zároveň ideálne podmienky na surfovanie a jachting.

 

Milovníci pešej turistiky a horských bicyklov môžu z najvyššieho vrchu ostrova Bandira (112 m.n. m.) obdivovať nádhernú panorámu celého VIRU, okolitých ostrovov ako aj pohoria Velebitu (1.750 m. n. m. ). V zátoke Sapavac, pri pozostatkoch benátskeho opevnenia Kašteline zo 16. storočia, je peloidné bahno, vhodné na liečbu reumatických stavov. Vo vzdialenosti 10 km sa nachádza starobylé mestečko Nin s množstvom kultúrnych pamiatok. Niektoré siahajú až do čias Rímskej ríše.

 

Ubytovanie: v samostatných 4 lôžkových apartmánoch s terasou. Apartmány pozostávajú z dvoch izieb (2+2) s možnosťou 1 prístelky, kuchyne s jedálňou, terasy a samostatného sociálneho zariadenia (sprcha, wc, umývadlo).

 

V apartmánoch sa nachádza: kompletne zariadená kuchynka, TV rádio chladnička klimatizácia Výhodou týchto apartmánov je pobyt na ľubovoľný počet dní, bez potreby prispôsobovania sa rôznym turnusovým pobytom.

 

V dome sú k dispozícii 3 samostatné apartmány, takže je vhodný aj pre spoločnú dovolenku viacerých rodín. Priateľskí domáci sú zárukou príjemne stráveného pobytu.

 

Zariadenie je prístupné v termíne od cca. 20. 6. do cca 15. 9.

 

 

 

Kontakt: rezervácie na tel. +421904378022

Vítajte U Karola

Penzión disponuje celkovou ubytovacou kapacitou v počte 30 lôžok v 3 apartmánoch a 5 izbách. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie (sprcha, umývadlo a WC). Objekt disponuje aj priestormi na organizáciu rôznych rodinných osláv alebo firemných akcií, teambuildingov a školení. Počas pobytu u nás môžete využiť aj možnosť posedenia v priestrannom záhradnom altánku a určite si niečo aj ugrilujete.

Mengusovce

Tunajšie krásne prírodné prostredie ponúka široké možnosti zimnej aj letnej rekreácie. Letné obdobie láka návštevníkov k prechádzkam a výletom do blízkeho, ale i vzdialenejšieho okolia, zberu húb a lesných plodov, ako aj k vysokohorskej turistike. V zime je k dispozícii veľké množstvo lyžiarskych stredísk v okolí. 


Lokalita

Penzión sa nachádza v hornej časti obce.

Poloha: súradnice GPS:

Dĺžka: N 49° 04´ 43,5

Šírka: E 20° 08´ 094"