Slovak Croatian Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Serbian Ukrainian

Penzión sa nachádza v hornej časti obce Mengusovce. Disponuje celkovou ubytovacou kapacitou v počte 30 lôžok v 3 apartmánoch a 5 izbách. 

Objekt disponuje aj priestormi na organizáciu rôznych rodinných osláv alebo firemných akcií, teambuildingov a školení.

Počas pobytu u nás môžete využiť aj možnosť posedenia v priestrannom záhradnom altánku a určite si niečo aj ugrilujete.

Obec Mengusovce sa nachádza v okrese Poprad, na úpätí Vysokých Tatier. V blízkosti obce sa nachádza výjazd z dialnice D1 pri tuneli Bôrik.  Výhodná poloha umožňuje návštevníkom veľmi rýchlu a jednoduchú dostupnosť všetkých tatranských stredísk (Štrbské Pleso, Starý Smokovec, Tatranská Lomnica...) ako aj dostupnosť okresného mesta Poprad (vlaková stanica, letisko Poprad-Tatry).

Obec je napojená na pravidelné autobusové spojenie na trase Poprad – Svit – Mengusovce – Vyšné Hágy – Štrbské Pleso a späť s možnosťou prestupu vo Vyšných Hágoch na Tatranskú elektrickú železnicu (TEŽ) s trasou Štrbské Pleso – Starý Smokovec (Tatranská Lomnica).


Mengusovce sa nachádzajú v ochrannom pásme TANAP-u v nadmorskej výške 825 m. n. m. Z okolia je nádherný výhľad na panorámu Vysokých Tatier, ale tiež na Nízke a Západné Tatry. 


Tunajšie krásne prírodné prostredie ponúka široké možnosti zimnej aj letnej rekreácie. Letné obdobie láka návštevníkov k prechádzkam a výletom do blízkeho, ale i vzdialenejšieho okolia, zberu húb a lesných plodov, ako aj k vysokohorskej turistike alebo rôznym cyklotúram. V zime je k dispozícii veľké množstvo lyžiarskych stredísk v okolí, ako aj pravidelne udržiavaná bežecká stopa na okruhoch rôznych dĺžok.


V obci sa tiež nachádza multifunkčné ihrisko, ktoré môžu návštevníci využiť na rôzne loptové hry v lete, alebo na hokej a korčuľovanie v zime.

Vítajte U Karola

Penzión disponuje celkovou ubytovacou kapacitou v počte 30 lôžok v 3 apartmánoch a 5 izbách. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie (sprcha, umývadlo a WC). Objekt disponuje aj priestormi na organizáciu rôznych rodinných osláv alebo firemných akcií, teambuildingov a školení. Počas pobytu u nás môžete využiť aj možnosť posedenia v priestrannom záhradnom altánku a určite si niečo aj ugrilujete.

Mengusovce

Tunajšie krásne prírodné prostredie ponúka široké možnosti zimnej aj letnej rekreácie. Letné obdobie láka návštevníkov k prechádzkam a výletom do blízkeho, ale i vzdialenejšieho okolia, zberu húb a lesných plodov, ako aj k vysokohorskej turistike. V zime je k dispozícii veľké množstvo lyžiarskych stredísk v okolí. 


Lokalita

Penzión sa nachádza v hornej časti obce.

Poloha: súradnice GPS:

Dĺžka: N 49° 04´ 43,5

Šírka: E 20° 08´ 094"